למה כדאי לעשות תמא 38 בתל אביב?

פרויקט תמ"א 38 הוא אחד הפרויקטים החשובים ביותר בתחום הבנייה ושיפור הדיור שהוחלו במדינת ישראל. תמ"א 38 מאפשר למגן מבנים קיימים מפני רעידות אדמה, וכיום הוא נפוץ באזורים רבים ברחבי הארץ.

בתל אביב תמ"א 38 מתבצע בקנה מידה קטן לעומת אזורים אחרים בארץ, אך מומלץ "להכניס אותו להילוך" בעיר המרכזית הזו.

למה חשוב לעשות תמ"א 38 בתל אביב?

תל אביב היא אחת הערים המרכזיות ביותר בישראל, הן מבחינה גיאוגרפית והן מבחינה כלכלית. ביצוע של פרויקט תמ"א בתל אביב חשוב מסיבות רבות, והנה כמה מהן:

1. הגנה על תושבי העיר – אין זה סוד שהחיים במדינת ישראל הם לא תמיד פשוטים מבחינה ביטחונית. כיום יש אמצעי תקיפה עם טווח שמגיע לאזורים רחוקים מיעד הירי ותל אביב היא ביניהם.

צפיפות הבניינים בעיר והמחסור בשטחים פתוחים הופכת מרחבים מוגנים לחשובים במיוחד, וכל בניין מגורים חייב באזורים מהסוג הזה. באמצעות פרויקט תמ"א 38, ניתן יהיה ליצור מרחבים מוגנים במבנים קיימים ולהבטיח את בטיחות התושבים בעיר בכל מקום בו הם יהיו.

2. העלאת ערך נכסים – מלבד החשיבות הביטחונית שמספק פרויקט תמ"א 38, יש לו גם חשיבות כלכלית. דירות ובתי מגורים עם מרחבים מוגנים שווים יותר, ולכן פרויקט ההשבחה הזה הוא חיוני.

באמצעות בנייה של מרחבים מוגנים בפרויקט תמ"א 38 בתל אביב ניתן יהיה להעלות את ערכם של נכסים שונים במידה ניכרת ולשבח אותם באמצעות חיזוקם הפנימי והחיצוני.

3. שיפור איכות המבנים – בתל אביב יש בניינים ישנים רבים שהיסודות שלהם הפכו להיות רעועים במהלך השנים. גם כשמדברים על נדל"ן מסחרי מרבית המבנים הללו מהווים חלק חשוב מהנוף העירוני ולכן הם אינם מיועדים להריסה.

כדי לשפר את היציבות וגם את הנראות של מבנים ישנים בתל אביב, חשוב להחיל עליהם את פרויקט תמ"א 38 אשר יחזק את יסודותיהם, יוסיף להם מרחבים מוגנים ויאפשר להם להיות חזקים יותר.

4. הגנה מפני אסונות טבעיים – בעשור האחרון חלה עלייה חדה באסונות הטבע המתרחשים ברחבי העולם, לרבות המזרח התיכון.

רעידות אדמה הן אחד מאותם אסונות שיוצרים אפקט הרסני במבנים שונים, בייחוד כאלו שהם ישנים. פרויקט תמ"א 38 בתל אביב יאפשר לחזק מבנים לא רק מפני מתקפות ביטחוניות, אלא גם מפני רעידות אדמה ואסונות טבע אחרים שעשויים לגרום לנזקים מבניים.

פרויקט תמ"א 38 הוא פרויקט חיוני בכל עיר במדינה, וחשוב להחיל אותו בכל עיר במדינה, לרבות תל אביב.

קראו עוד: פינוי בינוי | יזמות נדל"ן

למה כדאי לעשות תמא 38 בתל אביב?

מאמרים נוספים

למה כדאי לעשות תמא 38 בתל אביב?

למה כדאי לעשות תמא 38 בתל אביב?

פרויקט תמ"א 38 הוא אחד הפרויקטים החשובים ביותר בתחום הבנייה ושיפור הדיור שהוחלו במדינת ישראל. תמ"א 38 מאפשר למגן מבנים קיימים מפני רעידות אדמה, וכיום

תמא 38 גורקן יזמות נדלן

מבנים לשימור

מבנים לשימור: היזמים בורחים, אבל יש חברה אחת שדווקא מזהה את הפוטנציאל זה מורכב, נתון להרבה מגבלות ועולה המון כסף. מדוע חברת גורקן יזמות נדלן